Trwa rekrutacja na studia z BIOETYKI

Ruszyła rekrutacja na Bioetykę. Rozmowy kwalifikacyjne: 12-13 września 2017 r. Od 2013 roku Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego – we współpracy z pracownikami innych jednostek dydaktycznych uczelni, w szczególności Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Antropologii Kulturowej – prowadzi jedyne w Polsce studia magisterskie na kierunku BIOETYKA. BIOETYKA to kierunek elitarny (przyjmujemy na rok 15-25 osób). BIOETYKA… Read More »

Konferencja: Ogólnopolskie Forum Prawniczo-Medyczne

Zapraszamy na konferencję z udziałem bioetyków i prawników z CBB UW: Ogólnopolskie Forum Prawniczo-Medyczne  1/2 grudnia 2016 r. POLSKA AKADEMIA NAUK Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Warszawa, ul. Księcia Trojdena 4 Strona konferencji  

Relacja z konferencji KEN PAN

  W dniach 28-29 października 2016 roku odbyła się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk konferencja naukowa pt. „Etyczne i społeczne aspekty parametryzacji w nauce” organizowana przez Komitet Etyki w Nauce PAN oraz Zakład Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Założeniem konferencji było spojrzenie na sytuację nauki polskiej w dobie parametryzacji, a w szczególności na aspekty etyczne… Read More »

IV OSF-P – relacja, materiały

Dostępne są już materiały z niedawnego IV OSF-P (Czwartego Otwartego Seminarium Filozoficzno-Psychiatrycznego). Materiały można znaleźć pod tym adresem: LINK Wystąpienia, oraz linki do pokazywanych podczas seminarium filmów z pewnością okażą się ciekawe dla osób zainteresowanych bioetyką, a w szczególności problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym, relacją terapeutyczną i podobnymi kwestiami. W panelu dotyczącym psychofarmakologii można również wysłuchać… Read More »

Medycyna upolityczniona – warsztaty

Badacze z CBB wygłoszą referaty w ramach warsztatów Medycyna Upolityczniona, które odbędą się w Łodzi 12 i 13 Maja 2016. Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane wysłuchaniem prelekcji.

„Szkoła, szkoła i po szkole” – po Wiosennej Szkole Bioetyki 2016

Jedna z uczestniczek naszej Wiosennej Szkoły Bioetyki (i współpracowniczka CBB) zgodziła się napisać krótką relację: Zakończyła się pierwsza edycja Wiosennej Szkoły Bioetyki zorganizowanej przez Komitet Bioetyki przy Prezydium PAN i Centrum Bioetyki i Bioprawa Instytutu Filozofii UW, pod hasłem „Bioetyka w społeczeństwie demokratycznym”. W zajęciach prowadzonych przez wybitnych polskich bioetyków wzięło udział trzydzieścioro studentów, doktorantów… Read More »

„Zrozumieć śmierć człowieka” – Nowa książka

Ukazała się nowa książka pod redakcją prof. Pawła Łukowa pt. „Zrozumieć śmierć człowieka”. Książkę opublikowało Polskie Stowarzyszenie Koordynatorów Transplantacyjnych. Praca składa się z siedmiu artykułów, podzielonych na dwie grupy tematyczne. Pierwsza obejmuje artykuły omawiające filozoficzne, medyczne i teologiczne wymiary śmierci. Cztery końcowe opracowania poruszają zagadnienia związane z transplantacją narządów ex mortuo. Jest to przemyślany i… Read More »